Tatra 603 team

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Aktuálně z týmu

Goodwood Revival 2012

Odkaz: Tatra 603 team opět v Anglickém Goodwoodu!

 

 


Informace pro rok 2012

Vážení přátelé našeho týmu,

S ohledem na složitou finanční situaci, naše oba závodní vozy stále odpočívají v depositu muzea závodních vozů v Lánech a garáži v Kopřivnici.

V letošním roce plánujeme několik účastí na vybraných akcích jako je Rally Bohemia v kategorii Legend a také máme přislíbenou účast na akci festival of speed v Anglickém Goodwoodu v termínu září 2012.Rádi bychom absolvovali vybrané závody do vrchu ve Šternberku a nebo v Náměšti nad Oslavou. Zajímavou akci se jeví i sraz historických vozů na závodišti v Sosnové v termínu 6.5.2012 Vše bude záviset na finančních možnostech našeho týmu.

V současné chvíli se tým věnuje restaurátorské činnosti na závodních vozech Tatra 603 a také renovaci Tatraplánu 600 pro českého Honorárního konsula v Norsku pana Karlsena Zdeněk společně se synem Zdeňkem Jun. předal v listopadu minulého roku repliku závodní  Tatry 603 B5 kterou si objednal pan Antonín Charouz, druhá Tatra pak bude předána do konce května.

Těšíme se na setkání s vámi v lepších časech pro náš tým.
Standa Hajdušek

 

Vzpomínková akce na závody automobilů Štramberský okruh.

V sobotu 13 srpna se Tatra 603 team účastnil akce na polygonu Tatry v Kopřivnici. Vzpomínková akce na závody automobilů Štramberský okruh pořádaná panem Jiřím Raškou,byla přehlídkou závodních vozů minulosti. Jezdci si mohli vyzkoušet své umění a předvést své miláčky více než 5000 diváků okolo trati.
Se závodní Tatrou starovali jezdci Stanislav a Zdeněk Hajdušek jun. Mechanik týmu Jaromír Hajdušek byl až na některé vyjímky s výkony jezdců spokojen a sražený balík slámy nechal jezdcům uhradit. Video z akce ZDE.

 

Mezinárodní veletrh Autotec 2011 v Brně

Tatra 603 team vystavil na Mezinárodním veletrhu Autotec 2011 v Brně legendární Tatru 603 B6 v úpravě pro závod v Anglickém Goodwoodu s ejektorovým chlazením. Tatra 603 budila zaslouženou pozornost a byla častým námětem pro mnoho fotografů. Fotka zádě Tatry 603 se dvěma obrovskými výfuky se objevila v MF Dnes s krátkým textem.

Test nového ejektorového motoru Tatra 603 B6

V pátek 19. 8. proběhl za účasti mechaniků Tatra týmu a norských jezdců Johna Hauglanda a Arne Berga test nového ejektorového motoru Tatra 603 B6, který pro nadcházející Goodwood připravil tým Tatra 603 ve spolupráci s Vítězslavem Hinnerem jeho firmou Ecorra Kopřivnice.
Oba jezdci byli s výsledkem testů na polygonu spokojeni a těší se na zářiový závod historických vozů v anglickém Goodwoodu.

VIDEO YouTube: Samotný test ke zhlédnutí zde!

Co je to ejektorový motor.
V padesátých létech minulého století skontruovalo vývojové oddělení Tatry motor pro monopost Tatra 607,první Československá formule 1,  který byl chlazený strhávaným vzduchem výfukových plynů tzv. ejektorový efekt. Motor tak získal 20k a úbytek na celkové hmotnosti vozu o více než 15 kg. V šedesátých létech pak závodní oddělení Tatry instalovalo tento motor do okruhových verzí Tatra 603 a účastnilo se domácích i mezinárodních podniků, kde sklízelo zasloužený obdiv a uznání.Po 43 létech jej mechanici  Tatra 603 teamu a kopřivnické firmy Ecorra opět představili veřejnosti při testování motoru na slavný Goodwood v Anglii.

Společné foto z akce "Test nového ejektorového motoru Tatra 603 B6" na polygonu a muzea Tatry v Kopřivnici

 

Účast Tatra Ecorra Sport V8 a Tatra 603 na výstavě Autotec 2010

Na základě dohody s marketingovým oddělením Tatry, byla závodní Tatra Ecorra Sport V8 vystavena v rámci výstavy Autotec na stánku Tatry a.s v oddělení sportovních týmů. Podle ohlasu návštěvníku se moc líbila. Věříme, že je to počátek úspěšné spolupráce s Tatra a.

U příležitosti výstavy Autotec byla vystavená i Tatra 603B5 na samostatné výstavě v Brně s názvem Dědeček automobil. I přesto, že postavení vozu a umístění na stánku bylo velmi chudičké, domníváme se, že se Tatra 603 B5 líbila

 

Účast na akci Tatry

Tatra 603team se svými dvěma vozy Tatra Ecorra Sport v8 a Tatra 603 B5 podpořil akci , kterou pořádala Tatra a.s ve čtvrtek a pátek 13 a 14 května pro své dealery a obchodní partnery na polygonu Tatry v Kopřivnici.

I přesto, že Tatra a. s již více jak deset let osobní vozy nevyrábí, stejně si dealeří se zájmem oba naše závodní vozy značky Tatra prohlédli a seznámili se s jejich parametry a úspěchy. Standa  Hajdušek jezdec a manažer v jedné osobě požádal některé z nich o finanční pomoc při opravě obou našich závodních motorů. Věříme, že se najde dobrá vůle a dealeři pomohou.

 

 

 

Tatry na Brněnském autodromu

V sobotu 10 dubna od deseti hodin dopoledne se Tatra 603 team v rámci akce Tunning show na autodromu v Brně zúčastní  setkání historických vozidel, kde bude mít možnost představit oba své vozy Tatru 603 B5 a Tatru Ecorru před závodní sezónou 2010.

Těšíme se na vaši návštěvu

Za Tatra 603 team Standa Hajdušek

 

Testování v Goodwoodu

V neděli 21 března se Tatra 603 team vrátil z Anglického Goodwoodu, kde společně s jezdci panem Johnem Hauglandem a Arne Bergem, úspěšně otestovali historickou Tatru 603 B5 pro podzimní závod Salloon cars, kterého se účastní mnoho automobilů světových značek.

I přes nepříznivé, typicky anglické počasí si pan Haugland odborník na podvozek a mokrý asfalt, pochvaloval jízdní vlastnosti Tatry a dosahoval výborných časů na kolo.

V současné době je tým v jednání s organizátory akce v Goodwoodu o nasazení vzduchem chlazeného motoru Tatra s ejektorem, který od roku 1967 Tatra a.s v závodní šestsettrojce nepoužila. Termín konání světové show závodních automobilů v Goodwoodu je 24 až 25 září. Pro milovníky historických závodů a leteckých show nezapomenutelný zážitek.

Za Tatra 603 team Standa Hajdušek

 

 

Tatra v Muzeu

- Tatru Ecorru Sport V8 si můžete prohlédnout  v kopřivnickém muzeu Tatra až do konce února 2010

 

 

Kalendář 2010 na prodej

- Zájemcům o kalendář Tatra 603 týmu na rok 2010 nabízíme zaslání na dobírku za cenu 360Kč

 

 

GoodWood

- Na základě spolupráce s legendárním Norským rallyovým jezdcem Johnem Hauglandem, připravuje Tatra 603 team oranžovo černou Tatru 603 B5 pro Jarní test v Anglickém Goodwoodu. V případě úspěchu, předvede pan Haugland s panem Bergem v září opět v kategorii tzv. Saloon cars Tatru v Goodwoodu.
- Pokud vážení přátelé znáte někoho, kdo fandí značce Tatra a našemu týmu a rád by pomohl, prosím informujte mne na mé tel číslo 602490843 nebo na můj mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript V současné době potřebuje tým zajistit dostatek finančních prostředků na zajištění opravy motorů a nákup pneumatik.

Předem děkujeme.

Aktualizováno Úterý, 16 Říjen 2012 18:41  

Find us on Facebook

Náhodné obrázky

Nabídky